Piaskowanie

Piaskowanie – także tylko w Hydro-Bud. Dlaczego? Ponieważ specjalizujemy się w piaskowaniu, które polega na czyszczeniu lub też kształtowaniu wszelkiego rodzaju powierzchni materiałem ściernym. Piaskowanie pozwala skutecznie oczyścić powierzchnie, między innymi ze starych powłok malarskich, rdzy i innych zanieczyszczeń oraz ujednolicić powierzchnię, przygotowując ją do dalszej obróbki. Tym samym można później z powodzeniem wykonać takie zabiegi jak malowanie, metalizacja czy laminowanie. Piaskowanie pozwala także nadać powierzchni oczekiwany stopień chropowatości.

Piaskowanie polega na czyszczeniu, bądź też na kształtowaniu różnego rodzaju powierzchni z wykorzystaniem materiału ściernego wraz ze strumieniem sprężonego powietrza. Efekt takiego procesu jest podobny do szlifowania, choć piaskowanie daje jeszcze lepszy rezultat. Powierzchnie poddane piaskowaniu są perfekcyjnie równe, a do tego są idealnie przygotowane do malowania. Wykonując zabieg piaskowania korzystamy z piasku, jak również z innych materiałów wykorzystywanych w tym procesie. Wśród nich jest chociażby szkło, żużel, szlaka miedziowa i inne, dzięki czemu można uzyskać wyjątkowe parametry obrabianej powierzchni. Piaskowanie, w przeciwieństwie do szlifowania, doskonale radzi sobie także z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc. Zaletą piaskowania jest też fakt, że cała obróbka przebiega bardzo szybko. Wszystko to sprawia, że piaskowanie jest jedną z najbardziej znanych i chętnie stosowanych metod czyszczenia różnego rodzaju powierzchni.

Realizując usługę piaskowania korzystamy z odpowiednio oczyszczonego i przygotowanego materiału do piaskowania. Przeprowadzamy też prace w kilku etapach. Pierwszy z nich to etap związany z usuwaniem starych powłok i rozmaitych zanieczyszczeń z poddawanej obróbce powierzchni. Kolejny krok to ujednolicenie powierzchni, tak aby nabrała jednolitego wyglądu. Ostatni etap pozwala na nadanie powierzchni oczekiwanej chropowatości. Tak oczyszczona, wyrównana i ujednolicona powierzchnia jest gotowa do dalszych prac, jak choćby malowanie.

Jako specjaliści w dziedzinie piaskowania wiemy, że jedną z najbardziej istotnych kwestii w całym procesie piaskowania jest zastosowanie wysokiej jakości ścierniwa, a także wykorzystanie sprawdzonego sprzętu. W naszej firmie dysponujemy profesjonalnymi piaskarkami, a także doskonale wiemy jak przygotować materiał używany do piaskowania. Dbamy też o bezpieczeństwo osób, które zajmują się piaskowaniem w naszej firmie. Dzięki temu pracownicy przeprowadzający piaskowanie mogą skupić się na dokładnym wykonaniu zleceń, bez obaw o własne zdrowie.

Piaskowanie na terenie Warszawy tylko w Przedsiębiorstwie Handlowo-Budowlanym Hydro-Bud! Czyścimy i wygładzamy powierzchnie z metalu, drewna, stali, kamienia, aluminium i nie tylko. Działamy skutecznie, dokładnie i terminowo. Piaskowanie jest metodą niezwykle uniwersalną, dlatego z jego pomocą można oczyścić zarówno grzejniki, balustrady, części samochodowe, grille, paleniska, jaki i elewacje czy też kostkę brukową. Zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące piaskowania i doradzimy wybór odpowiednich usług stosownie do potrzeb.